Festival poezije u Zenici

Festival poezije u Zenici

Festival “Palabra en el Mundo” 2023


Međunarodni festival poezije „Palabra en el Mundo“, sada u svom sedamnaestom izdanju, kulturni je događaj koji se ponavlja svake godine u mjesecu maju na preko 900 lokacija u 42 zemlje; uključena je u Međunarodni festival poezije koji se organizuje u Havani, u okviru “Proyecto Cultural Sur Internacional” časopisa “Isla Negra”. Ovoga puta na poziv direktora za Evropu, gospodina Enzo Santese-a, porodici se pridružuje i vaš i naš klub “Plava paleta”.

Po pozivu licenciranog direktora internacionalnog festival “Palabra en el mundo”, gospodina Ento Santese, ukazana je posebna čast i zadovoljstvo da vaš i naš klub “Plava paleta” organizuje sekciju na ex-YU prostorima. Tom prilikom raspisujemo:

JAVNI POZIV

1. Pozivaju se poetese i pjesnici sa prostora ex-YU da uzmu učešće na XVII izdanju internacionalnog festivala “Palabra en el mundo”.

2. Internacionalni festival će se održati u klubu “Plava paleta” 18. maja 2023. u 18:00.

3. Konkurs je otvoren do 01. maja 2023. godine.

4. Za učešće na festivalu neophodno je na mail adresu sokolovice@gmail.composlati sljedeće:

– dvije pjesme ne duže os 30 stihova u Word programu ispisanih fontom Times New Roman 12 pxl,

– bibliografiju u Word program ispisanih Times New Roman 12 pxl, fotografiju.

5. Organizatoru se samom aplikacijom dozvoljava upotreba prispjelih radova u Zborniku festivala bez nadoklade autorskih troškova. Predgovor za Zbornik radit će lično veliki Enzo Santese.

6. Autori koji su voljni doći treba uz aplikaciju to i da naznače.

Za eventualne dodatne informacije kontaktirati organizatora na mail sokolovice@gmail.com


Dobro došli!